מעוניינים בטיפול הומאופתי מקצועי ואכפתי במחיר סימלי?

דף נחיתה

ביה”ס להומאופתיה קלאסית ‘ויטאל’ בראשות ד”ר רינה מרקוביץ ותומר הראל

בית הספר להומאופתיה קלאסית נוסד בשנת 1997 ע”י ד”ר רינה מרקוביץ’ והכשיר עד כה מאות הומאופתים מוכרים, מסורים ומצליחים.

בשנת 2015  אוחדו פעילות בית הספר, הקליניקה הקהילתית ומרכז הידע תחת בית אחד להומאופתיה קלאסית בשם ‘ויטאל’ – בניהול משותף של ד”ר רינה מרקוביץ ותומר הראל.

הפעילויות של ויטאל כוללות:

מסלול לימודי הומאופתיה ארבע שנתי המכשיר סטודנטים בדרך להיותם מטפלים הומאופתיים

מרפאה הומאופתית המשרתת את הקהילה המקומית. במרפאה עובדים בוגרי ביה”ס וזוכים תוך כדי כך לליווי ולחניכה

מרכז ידע להעברת מסלולי לימוד בתחומים: רפואה מערבית, לימודי תזונה ואורח חיים בריא, קורסים לציבור ולימודי המשך קליניים מתקדמים להומאופתים.

“ויטאל” הוקמה על ידי קבוצת מרצים ומטפלים בכירים מהרפואה ההומאופתית, בראשם ד”ר רינה מרקוביץ (MD), מתוך חזון ליצירת רפואה אינטגרטיבית, כזו המשלבת בין הרפואה המערבית והרפואה המשלימה והרואה את טובתו של המטופל במרכז התמונה. בד בבד, עם התפתחותו של “ויטאל” כבית להומאופתיה קלאסית, התרחב חזון ביה”ס וביקש להגביר את מעורבות המטפלים ההומאופתים בקהילה על מנת להעצים את המודעות לטיפול ההומאופתי ולהנגיש אותו לכלל הציבור. ליצירה וביסוס חזון זה, בנינו תכנית לימוד ארבע שנתית המשלבת ידע נרחב ואמנות טיפולית, תוך שימת דגש רב על התמחות קלינית בהיקף נרחב.

 

מסלול הלימודים שלנו מוכר ע”י האגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית ומבוסס על סטנדרטים בינלאומיים. תכנית הלימודים היא המקיפה ביותר בישראל! וכוללת 2380 שעות אקדמיות הנפרשות על 4 שנות לימוד ומעל 450 שעות סטאז’, תוך חשיפה לאוכלוסיות שונות. דבר זה מחזק את סך היכולות של הסטודנטים והופכם למטפלים מעמיקים ורגישים. עם זאת, תכנית הלימודים הנה דינאמית ומאפשרת לסטודנט/ית לשלב לימודים, עבודה וחיי משפחה מלאים. לימודי ההומאופתיה מרוכזים על כן ביום לימודים אחד בשבוע, בן 11 שעות אקדמיות.

במהלך תכנית הלימודים בונה הסטודנט את הידע שלו בתחומי ההומאופתיה והרפואה המערבית באופן מדורג, דידקטי ומובנה. במקביל צובר הסטודנט תחומי ידע ומיומנויות טיפוליות ואבחוניות נוספות. אנו שמים דגש על הבנת עולמו הפנימי והעמוק ביותר של המטופל, הלימוד נעשה שלב אחר שלב, מעמיק בהבנת טבע האדם, מורכבותו, תהליכי המודעות ומרכוז התחושה, הבנת חלומותיו, חוויות ילדותו ונושאי התפתחות וגדילה. המסלול שלנו עוסק באינטגרציה בין גוף ונפש והשפה דרכה הם מדברים.

בחירת מקום הלימוד והתאמתו ליכולות ולאישיות שלך, הינה קריטית ליכולתך להפוך מאדם הרוצה לטפל באחרים, למטפל מצוין וייחודי. תהליך הקבלה לבית ספרנו כרוך על כן בריאיון אישי הבוחן את ההתאמה ההדדית.

צוות המרצים המורכב ממרצים מנוסים וותיקים בעלי ניסיון רב שנים בתחום הקליני והלימודי, עובד יחד משנת 1997 בראשותה של ד”ר רינה מרקוביץ’. צוות ההוראה מלמד בנוסף במסגרת ‘לימודי המשך מתקדמים’, הומאופתים בוגרים מבתי הספר השונים, עורך סמינרים בישראל ובעולם, ושותף לפעילויות וליוזמות של האגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית. סגל המרצים הקבוע כולל את : ד”ר רינה מרקוביץ, תומר הראל, עודד מגן, רפי כהן, איתי סאקס, יעל גלור, ויויאן נוב ומיכל לבנה. לסגל זה מצטרפים מרצים אורחים מהארץ ומהעולם, בינהם: ג’רמי שר, כרמל קרתי, ד”ר מהש גנדי, ד”ר גא’ייש שאה, ד”ר מנחם אוברבאום, ד”ר דני קרת, ד”ר רג’אן שנקראן, ד”ר קובי פריד, מיכל יקיר ורחלי שבי.

ביה”ס להומאופתיה ממוקם משנת 2015 במרכז הקהילתי ‘בית דני’, בשכונת התקווה בתל אביב, מרכז המספק שרותי קהילה ורווחה לתושבי השכונות הדרומיות של העיר. החיבור ל’בית דני’ נרקם כחלק מחזון חי המבקש להכשיר את הסטודנטים בבית הספר תוך נתינה הדדית לקהילה המקומית, הזקוקה גם לשירותנו כהומאופתים, יחד עם שירותים נוספים ובשאיפה לאינטגרציה ביניהם. ‘ויטאל’ כבית להומאופתיה, החל לקיים במקום קליניקה הומאופתית קהילתית המעניקה טיפול מקצועי ואנושי במחיר השווה לכל נפש. הקליניקה עונה גם לשאיפתו של ביה”ס להכשיר את בוגריו כמרפאים הומאופתיים עד להשתלבותם בשוק העבודה; כמטפלים אשר לצד  ידע רב ומעמיק, יהיו מצוידים גם במיומנויות ובתפיסה מקצועית ואנושית שאליה אנו מחנכים. בקליניקה מתקיימת תכנית לליווי וללימודי המשך המוסיפה על הבסיס התאורטי המעמיק הניתן בבית הספר, גם נדבך של טיפול מעשי מתמשך. בוגרי בית הספר ‘ויטאל’ יוכלו להגיש טיפול מעמיק ואחראי למטופליהם וללוות אותם במשך שנים ארוכות של החלמה, הבראה ובריאות.

לבית הספר שלנו שלוחה נוספת של לימודים מקוונים (אינטרנטיים) הממוקמת במוסקבה. שלוחה זו  מאפשרת לימודי הומאופתיה המשלבים הרצאות מוקלטות (יש אפשרות לצפות בהן עם תרגום לרוסית), פגישות בשידור חי וסמינרים. תכנית זאת מיועדת לתלמידים אשר נבצר מהם להגיע ללימודים לשלוחת ביה”ס ‘ויטאל’ ש’בבית דני’.

ערך מוסף ללימודים בביה”ס נעוץ בשיתוף רחב היקף עם האקדמיה ללימודי הומאופתיה בראשות ד”ר רג’אן שנקראן – מומביי הודו. The other song – International Academy of Advanced Homoeopathy. תלמידי המגמה להומאופתיה קלאסית בבית הספר יוכלו להשתלב בהתמחות קלינית שתתקיים באקדמיה להומאופתיה בראשותו של ד”ר שנקראן. אפשרות זו מומלצת מאד – סטודנטים רבים שבחרו באופציה זו חוו קפיצת מדרגה ביכולתם לקחת ולנתח מקרים והם ממליצים על כך בחום.

 

לפרטים והרשמה חייגו  050-830-5050, עירית ישראלי ממתינה לענות על כל שאלה שלכם.

חפשו אותנו בפייסבוק: https://www.facebook.com/homeopathiceducation/

ניתן לשלוח מייל למרצה לרפי כהן: rafael77@netvision.net.il