מעוניינים בטיפול הומאופתי מקצועי ואכפתי במחיר סימלי?

מהי הומאופתיה קלאסית

הומאופתיה קלאסית היא שיטת טיפול טבעית ועדינה שהוכחה כיעילה לטיפול במצבי חולי שונים, במבוגרים, בילדים ובתינוקות. הטיפול ההומאופתי מתייחס לאדם כולו, מהסימפטומים הפיזיים והנפשיים שמטרידים אותו, ועד להרגלי השינה, החלומות, האכילה ומאפיינים רבים נוספים. הטיפול ההומאופתי מאפשר לאדם החולה לעבור תהליך עמוק של הבראה ולהקטין במידה ניכרת רגישויות קיימות.

ההומאופתיה נתגלתה לפני כמאתיים שנה על ידי דר' סמואל האנמן, רופא גרמני פורץ דרך והיא מבוססת על חוק עתיק ברפואה לפיו דומה בדומה מרפא, והטיפול הומאופתי מתאים לכל אדם בכל גיל.

התפיסה ההומאופתית רואה באדם כיחידה אינדיבידואלית שלמה, המצויה בתהליכי גומלין עם הווייתו, תפיסתו רגשותיו וגופו. על כן הטיפול ההומאופתי מותאם למכלול האדם ולא בהכרח לחולי ממנו הוא סובל. הסובלים מבעיות כרוניות (פיסיות או רגשיות), אשר לא נמצא מענה עבורם ברפואה האורתודוכסית, מוצאים עצמם, בטיפול הומאופתי מוצלח, משוחררים מתרופות שנאלצו לקחת במשך שנים רבות.

ממשיכי דרכו של האנמן, אבי השיטה, פיתחו אותה ושכללו את דרכי העבודה של המטפלים, תוך שהם נשארים נאמנים לעקרונותיה הכוללים גם מתודה לתשאול המטופלים.

שיטת התשאול מאפשרת למטפל לקבל תמונה שלמה ומלאה של החולה ולתת לו את המענה באמצעות הכנה הומאופתית (רמדי (שהיא תוצר דילול אנרגטי ודינאמי של חומרים הנמצאים בטבע.

המטפל ההומאופת נדרש להכיר את הפיסיולוגיה של הגוף החי, את תורת הנפש ובעיקר עליו להיות בעל יכולת לזהות את מקור החולי, אשר משתקף דרך כל תחושותיו ומעשיו של המטופל. ככל שהבנתו מעמיקה יותר, כך מתאפשרת התאמה מדויקת של הרמדי ההומאופתית אשר פועלת ברמות העמוקות ביותר בהווייתו של המטופל, ומעוררת את כוח החיים שלו להשבת בריאותו.

מאחר שההומאופתיה הקלאסית מטפלת באדם החולה ולא במחלתו, לא נוהגים להגדיר תחומי התמחות בהם הומאופתיה קלאסית מטפלת. יחד עם זאת, בהחלט ניתן לטפל במגוון רחב של מצבי חולי כרוני ואקוטי. אסטמה ובעיות נשימה, אלרגיות, מחלות במערכת העיכול, מחלות עור, מיגרנות, בעיות הורמונאליות, הפרעות קשב וריכוז, מצבי חרדה, דיכאון, מחלות נפש  ועוד, הן רק חלק מהבעיות שבהן הומאופתיה קלאסית מטפלת בשיעורי הצלחה גבוהים.

אין ספק שההומאופתיה הקלאסית, היא שיטת טיפול דינאמית מעניינת ומלהיבה. משנה לשנה מצטרפים למעגל המטופלים עוד ועוד אנשים שסבלו במהלך חייהם מבעיות שונות, והתנסו בשיטות טיפול שונות ללא הצלחה, עד שהגיעו להכרה כי הטיפול צריך להיות בהווייתם והבריאו בעזרת ההומאופתיה.

בהומאופתיה קלאסית קיימים מספר עקרונות וחוקים בסיסיים
דומה בדומה מרפא
: דומה-Homeo, סבל-Pathos – זהו חוק הדמיון, לפיו חומר שיכול לגרום להופעת סימפטומים אצל אדם בריא מסוגל לרפא את אותם סימפטומים אצל אדם חולה, ובלבד שיינתן בצורה הומאופתית.

עקרון המנה הבודדת: מכלול הסימפטומים, בכל הרמות של האדם, היוצרים תמונת מחלה אחת. על ההומאופת לתפוס
(To perceive) תמונה זו על ידי תשאול, התבוננות והקשבה עמוקה ולהתאים לתמונה הכוללת רמדי הומאופתית אחת.

עקרון האינדיווידואליות: לכל אחד יש תמונת מחלה מיוחדת וייחודית משלו ועל ההומאופת להבין מה המיוחד במחלה של האדם העומד מולו. על בסיס הבנה זו מותאמת הרמדי ההומאופתית כך שתתאים למכלול ולייחוד של המחלה.

עקרון כוח החיים: Vital Force – ההומאופתיה מבוססת על ההכרה בנוכחותו של כוח ויטאלי, אנרגטי ודינאמי, המצוי בכל גוף חי, שמטרתו לשמור על האיזון וההרמוניה. הטיפול ההומאופתי נועד לחזק ולעורר את הכוח הויטאלי, על מנת שישיב את האדם השלם להבראה ואיזון.

עקרון המנה המזערית: הרמדי ההומאופתית עוברת תהליך מיוחד של דילול וניעור באופן סדרתי כך שהיא אינה מכילה חומר כימי אלא תדר אנרגטי דינאמי המשפיע באופן ישיר על כוח החיים. בשיטה זו אין תופעות הלוואי הנלוות לתרופות כימיות.

המרשם ההומאופתי/התרופות (Remedies)
התרופות ההומאופתיות מכונות רמדיס. הן טבעיות לחלוטין ומופקות משלוש הממלכות של עולם הטבע: ממלכת בעלי החיים, ממלכת הצמחים וממלכת המינרלים. החומרים עוברים תהליך של דילול רב מאד וניעור. בתהליך זה מנטרלים את השפעתם הרעילה של חומרים מסוימים ואף מחזקים את השפעת הריפוי של הרמדי.

למעשה, ניסויים הומאופתיים גילו, כי חומרים רבים בטבע הנם חסרי השפעה בצורתם הטבעית, אך הופכים ליעילים אחרי תהליך ההכנה ההומאופתי. תופעה זו מעוררת תמיהות רבות, אולם כבר בשנת 1870 גילו שני חוקרים (הוגו שולץ ורודולף ארנדט) כי מינונים נמוכים מעוררים את הפעילות הנורמלית, להבדיל ממינונים גבוהים, אשר עוצרים פעילות זו (חוק אנרדט-שולץ).

בספרות ההומאופתית רשומות מעל 3,000 רמדיס והשפעותיהן, כפי שדווחו בתהליכי ניסוי והוכחה (פרובינג) ההשפעות הן במישור הפיזי והנפשי ומחולקות לפי מערכות הגוף.