גרים בחול? מסלול ללימודי הומאופתיה מקוונים בעברית

הכירו את הצוות

צוות המורים בויטאל בנוי מסגל קבוע וממרצים אורחים, מבכירי ההומאופתים בישראל. כל אחד מהם נבחר בקפידה, לא רק בשל הידע והנסיון העשיר שלו, אלא גם בשל הדרך והגישה הייחודית. יחד תורמים המורים מהידע שלהם להבנת המקצוע באופן הוליסטי ורחב מבט. כל המורים שלנו הם הומאופתים קלאסיים בעלי תואר RCHom -Registered Classical Homeopath וחלקם אף רופאים, MD – Doctor of Medicin.

תומר הראל RCHom - מייסד ומנהל ויטאל

תומר הראל RCHom - מייסד ומנהל ויטאל

בתחילת דרכו שימש תומר כחובש קרבי ומדריך ב"חוליה הארצית" - יחידת ההדרכה הארצית של חיל הרפואה שם גילה את יכולותיה של הרפואה הקונבנציונאלית אך גם את מגבלותיה. בוגר ארבע שנות לימוד במגמה להומאופתיה קלאסית, בבית הספר של המכללה למנהל, לרבות שנת התמחות בשיר"מ – בית החולים אסף הרופא. לתומר וותק טיפולי רב והוא דמות דומיננטית מוכרת בקהילת ההומאופתיה בישראל ובעולם. תומר ידוע בחתירתו האינסופית לקידום המודעות להומאופתיה בארץ ויצירת שיתופי פעולה בינלאומיים.

בעל התמחות מעשית במרפאתה של דר' רינה מרקוביץ, המשיך את לימודיו אצל דר' מהש גנדי בקליניקה במומביי, הודו ולימודי המשך במסלול דינאמיס אצל ג'רמי שר. במשך 10 שנים חבר בוועד המנהל של האגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית, ואחראי על קבלת החברים לאגודה. בשנים 2011-2015 כיהן כיו"ר האגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית. מייסד פורום הסנ"ה (הומאופתיה, ריפוי סיני מסורתי, נטורופתים והרבליזם) להסדרת הרפואה המשלימה בישראל. עד שנת 2017 שימש כמנכ"ל ויו"ר בית התוכנה האמריקאי Synergy Homeopathic - חברה המפתחת תוכנות מחשב להומאופתים.

דר' רינה מרקוביץ M.D. RCHom - מייסדת ומנהלת ויטאל

דר' רינה מרקוביץ M.D. RCHom - מייסדת ומנהלת ויטאל

רופאה כללית, בוגרת בית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה. דמות מפתח ומורה בכירה בקהילת ההומאופתיה בישראל. רינה עוסקת בהומאופתיה מעל 30 שנים, ממייסדות האגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית ומתוות היסודות להגדרת נהלי הלימוד בוועדת חינוך.

רינה ניהלה את מרפאת ההומאופתיה בשיר"מ בבית-חולים אסף הרופא, את המגמה להומאופתיה קלאסית במכללה למנהל, ייסדה וניהלה את בית הספר הבינלאומי להומאופתיה קלאסית במוסקבה והטמיעה בו את שיטות העבודה של דר' שנקראן. רינה יזמה את הקמתה של קליניקת המתנדבים בקרית שמונה ומטפלת בה מאז מלחמת לבנון השנייה.

איתי סאקס RCHom - מנהל בויטאל ומרצה בכיר

איתי סאקס RCHom - מנהל בויטאל ומרצה בכיר

בוגר המחזור הראשון של המכללה למנהל, המסלול ללימודי רפואה משלימה במגמה להומאופתיה קלאסית. לימד הומאופתיה קלאסית במכללה למנהל ובשיר"מ אסף הרופא. מנחה קבוצות למידה מעשית (סטאז') ולימודי המשך להומאופתים. איתי מעמיק בלימוד והוראת המתודה של דר' רג'אן שנקראן. בשנים האחרונות איתי משלב בעבודתו את שיטת יהודית עמרה, ומלווה את המטופל בהתפתחות בתהליך הבראה והחיבור לחיים. חבר באגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית.

רפאל כהן RCHom

רפאל כהן RCHom

רפי פגש את ההומאופתיה בעקבות תאונת דרכים שעבר בשנת 1983, החוויה העוצמתית הולידה החלטה ללמוד הומאופתיה, ובמשך שבע שנים למד אצל יוסף רווס – מראשוני המורים להומאופתיה בארץ. עם סיום לימודיו עבר השתלמות אצל מספר הומאופתים בארץ ובחו"ל. רפי לימד 10 שנים במגמה להומאופתיה בבית הספר לרפואה משלימה של המכללה למנהל - בראשות דר' רינה מרקוביץ ולאחר מכן בויטאל. רפי מקדיש חלק ניכר מעבודתו ללימודי התפתחות אישית, דרך סדנאות קשב. לאחר שנחשף לשיטתו של דר' רג'אן שנקראן הוא מצא את החלק שהיה חסר לו בפרקטיקה והוא נסע להשתלם אצלו מה שתרם רבות להתפתחותו כמטפל, כמו גם להתפתחותו האישית. כיום רפי מטפל ומלמד את המתודה של דר' רג'אן שנקראן לקבוצות לימודי המשך, במטרה להעביר הלאה אל המטפלים דרך המגיעה לעומק ההוויה של המטופל מחד ולתוצאות מדהימות במסע אל הבריאות מאידך.

יעל גלור RCHom

יעל גלור RCHom

בוגרת בית הספר להומאופתיה של המכללה למנהל. התמחתה במשך שנה בקליניקות של טובי ההומאופתים בהודו. מנהלת קליניקה בתל אביב, ומלווה את מטופליה בהתמודדות עם מחלות אקוטיות, כרוניות ובתמיכה אישית במהלך החיים. מנחה קבוצות למידה מעשית (סטאז') ולימודי המשך להומאופתים. מנחה בקליניקה הקהילתית של ויטאל.

עודד מגן RCHom

עודד מגן RCHom

הומאופת קלאסי חבר האגודה להומאופתיה קלאסית מיום ייסודה. הגיע לטפל בהומאופתיה קלאסית דרך לימוד באקדמיה לרפואה טבעית אלטרנטיבית בהולנד בשנים 1980-1983. מאז ולאורך 35 שנים משתמש עודד בהומאופתיה קלאסית כדרך טיפול מרכזית. בנוסף מייעץ עודד למטופליו בנושא תזונה, וברעיונות לפעילות גופנית ורוחנית ומטפל בשילוב עבודה קלאסית ומתודות חשיבה חדשות ומודרניות.

לאורך השנים למד אצל טובי ההומאופתיים ביניהם יוסף רווס, ג'ורג ויטולקאס ודר' רג'אן שנקראן, עמו נמצא בקשר שנים רבות. עודד פועל על פי גישה המשלבת את ההומאופתיה הקלאסית עם ראיית חיים הוליסטית כדי לתת למטופל מרחב טיפולי, שמעלה בפניו את סיפור חייו, על כל היבטיו ועל הדרך בה הוא תופס וחי את המציאות, ומכאן את היכולת לשנות את מציאות חייו הגופנית, רגשית, נפשית ורוחנית.

מיכל ליבנה RCHom

מיכל ליבנה RCHom

הומאופתית, מטפלת משנת 2000, בעלת B.A בפסיכולוגיה ו M.A. בבריאות נפש קהילתית, חברה באגודה להומאופתיה קלאסית. בתום תקופת לימודיה עשתה מיכל התמחות נוספת במומביי, אצל קבוצתו של דר' שנקראן, ובמשך יותר מעשור העמיקה בתחום והשתמשה במתודה כשיטת טיפול עיקרית. במקביל לעבודתה בקליניקה הפרטית, עבדה מיכל 4 שנים בשיר"מ (שירותי רפואה משולבת) שבאסף הרופא, וכן במרפאות הרפואה המשלימה של המרכז הרפואי הילל יפה. במהלך השנים המשיכה להשתתף בסמינרים וקורסים של טובי ההומאופתים בעולם, על מנת להעמיק את הידע וההבנה. כיום מטפלת מיכל בהומאופתיה בשיטה של יהודית עמרה ומאמינה שהתפתחות ושאיפה לבריאות הן דרך חיים, ותהליך אינסופי של עבודה פנימית ודיוק.

הילי זילברשטיין RCHom - מנהלת אדמיניסטרטיבית

הילי זילברשטיין RCHom - מנהלת אדמיניסטרטיבית

סיימה את לימודי ההומאופתיה בשנת 2005, מאז, ניהלה את משרד האגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית, וכיום מנהלת אדמיניסטרטיבית של בית הספר. טיפלה בהומאופתיה בקליניקה פרטית בשנים 2006-2014.

מרצים אורחים

במהלך כל שנת לימודים מתארחים מרצים בעלי שם מהארץ ומחו"ל המלמדים נושאים ייחודיים המעשירים את כולנו מניסיונם. מדובר בהומאופתים בכירים הנחשבים לפורצי דרך בתחומם, אשר מגיעים לבית הספר כדי לתת מזמנם ומניסיונם העשיר.

דר' רג'אן שנקראן, מומביי הודו

דר' רג'אן שנקראן, מומביי הודו

דר' שנקראן - הומאופת והוגה דעות פורץ דרך. יצר וייסד מתודה חדשה המבוססת על הבנה מעמיקה של תהליכי בריאות וחולי, שיטה ייחודית ללקיחת מקרה, קלסיפיקציה של רמדיס ושימוש מושכל ברפרטורי. מתודה זו שפותחה במשך 25 שנים מיושמת היום על ידי אלפי הומאופתים ברחבי העולם, כמו גם בקהילת ההומאופתיה בישראל. איכות הרצאותיו, דרך העברת החומר וחוש הומור ייחודי, הופכים את ההקשבה להרצאותיו לחוויה מדהימה. במהלך מסלול הלימודים יבקר דר' שנקראן בויטאל ויכבד אותנו בהרצאותיו. כמו כן יוצגו בפני הסטודנטים הרצאות וידאו המתארות את המתודה שלו מפי המקור. דר' שנקראן הינו מרצה מבוקש ברחבי העולם בזכות האיכות, העידון ויכולת העברת החומר המופלאה בה הוא ניחן. דר' שנקראן פרסם עד כה כ-20 ספרים.

דר' רג'אן שנקראן עומד בראש האקדמיה להומאופתיה במומביי (The Other Song), והינו הבעלים של בית התוכנה Synergy Homeopathic ומשמש כנשיא הכבוד של הקרן הישראלית להומאופתיה קלאסית.

דר' דני קרת - דר' לרפואה M.D ודר' לנטורופתיה N.D מארה

דר' דני קרת - דר' לרפואה M.D ודר' לנטורופתיה N.D מארה"ב

עסק בהוראת נטורופתיה שנים רבות והעמיד דורות של נטורופתים. מטפל ברפואה טבעית המבוססת מחקרית, מרצה לרופאים וחי את מה שהוא מטיף לו. מתעניין בעיקר בדרכים כוללניות, לא קונבנציונליות, להתמודדות עם המחלות המשמעותיות ביותר הפוקדות את החברה המערבית – לב, סרטן, לחץ דם, סכרת, דמנציה/אלצהיימר, מחלות מערכת העיכול, מחלות אוטו-אימוניות, לחץ ומתח והשפעותיהן. כל אלה לצד היבטים של גוף נפש המחמירים מחלות, ובעיקר, כיצד לגייס את כוחות הריפוי של האדם כדי להיטיב עם מצבו הבריאותי ולשפר את איכות חייו.

ג'רמי שר RCHom

ג'רמי שר RCHom

מטפל ומלמד הומאופתיה מזה 40 שנים. מטפל בהומאופתיה בלונדון, ניו יורק ותל אביב ומנהל את ביה"ס הוותיק "דינאמיס", אשר בו מתנהלים קורסי המשך להומאופתים בוגרים. ג'רמי לימד במהלך השנים הומאופתיה בארה"ב ובאירופה, כמו כן בקנדה, סין, הודו, מקסיקו, יפן, רוסיה, דרום אפריקה, ניו זילנד ואוסטרליה.

ג'רמי ניהל 34 ניסויי פרובינג הומאופתיים ומחבר הספרים The Dynamic Methodology of Homeopathic Provings ,Dynamic Materia Medica – Syphilis, Dynamic Materia Medica – Helium, Dynamic Provings Volumes I and II, The Repertory of Mental Qualities, The Dynamic Case Taker.

פרסם אינספור מאמרים על הומאופתיה וניהל קבוצות מחקר שונות. מאז שנת 2008 ג'רמי ומשפחתו חיים בטנזניה, אפריקה. ביחד עם אשתו, קמילה, הם הקימו כמה קליניקות באזורים הכפריים והם עובדים בבית החולים המקומי. ג'רמי וקמילה טיפלו ביותר מ-2,500 חולי איידס והקימו תכניות מזון ומעונות יום עבור ילדים חולי איידס.

רחל שבי BA PCH ,RCHom

רחל שבי BA PCH ,RCHom

מרצה בויטאל שנים רבות ומנחה של מסגרות סטאז' וסופרוויז'ן להומאופתים פעילים. רחל רכשה את השכלתה ההומאופתית בישראל ובמסגרות המשך באנגליה ובאיטליה. במשך כעשור כיהנה כיו"ר ועדת החינוך של האגודה הישראלית להומאופתיה, במסגרתה פיקחה על הוראת ההומאופתיה בישראל. כיום היא מפתחת את התקן להשתלמויות ולימודי המשך. רחל הייתה מעורבת במספר מחקרים לפיתוח טיפולים הומאופתיים חדשים, וכן במחקרים לבדיקת יעילות ההומאופתיה. רחל כותבת על התחום במגוון ערוצי תקשורת ומתראיינת בתקשורת האלקטרונית בנושא הומאופתיה ורפואה משלימה בכלל. בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה אותו סיימה בהצטיינות. רחל מכהנת כעורכת של כתב העת של האגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית "זמנים הומאופתיים".

דר' יעקב (קובי) פריד M.D. RCHom

דר' יעקב (קובי) פריד M.D. RCHom

רופא מוסמך לרפואה כללית, הומאופת מוסמך ומרצה מבוקש בתחום ההומאופתיה. עובד במרפאה עצמאית מאז 1997 ומלמד בויטאל מאז 1998. בשנים האחרונות חוקר בכלים מדעיים את השפעת הטיפול ההומאופתי. מחקריו התפרסמו בכתבי עת רפואיים. מטפל "במרכז טל" לרפואה אינטגרטיבית הממוקם במכון האונקולוגי של בית החולים שיבא תל השומר. פעילותו בבית החולים מתמקדת בהקלה בתופעות לוואי של הטיפול בחולים אונקולוגיים.

מיכל יקיר RCHom, PhD

מיכל יקיר RCHom, PhD

דר' למדעי החיים והומאופתית קלאסית העוסקת בהומאופתיה מעל 25 שנה. לשעבר יו"ר האגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית. ערכה במשך 13 שנים את "זמנים מודרניים", כתב העת של האגודה. מחברת הספר "טבלת הצמחים" המשמש בסיס חשוב להוראתה ומשפיע רבות על לימוד ההומאופתיה בארץ ובעולם. מיכל יקיר היא מרצה בינלאומית מבוקשת.

דר' מנחם אוברבאום M.D. RCHom

דר' מנחם אוברבאום M.D. RCHom

רופא קונבנציונאלי ואחד מאבות ההומאופתיה בישראל. בהכשרתו, עמית הפקולטה הבריטית להומאופתיה, ריכז בעבר את הקורס לרפואה משלימה בביה"ס לרפואה של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב. ממייסדי הרפואה המשלימה בישראל. נמנה בין מובילי חקר הרפואה המשלימה בעולם. מנהל את המרכז המשולב לרפואה משלימה במרכז הרפואי 'שערי צדק' בירושלים, המתמקד בשני אפיקי פעילות עיקריים: טיפול בשיטות רפואה משלימה מגוונות וביצוע מחקרים אודות יעילות, עלות-תועלת ומנגנוני פעולה אפשריים של שיטות רפואה משלימה שונות.

כרמל קרתי RCHom

כרמל קרתי RCHom

כרמל קרתי היא בוגרת מדעי המחשב בטכניון. התחילה את לימודי ההומאופתיה בארה"ב בשנת 1983. ממייסדות האגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית וכיהנה כיו"ר ועדת האתיקה שלה. מנהלת "סגולה" - מסלול לימודים מתקדמים בהומאופתיה. מדריכה ומנחה הומאופתים. מטפלת בקליניקה פרטית בזיכרון יעקב.

בועז אחילאה RCHom

בועז אחילאה RCHom

מטפל בהומאופתיה קלאסית. סיים בהצטיינות את המסלול הארבע שנתי. מקפיד להעשיר את התפתחותו המקצועית בהשתלמויות והדרכות מקצועיות, בהנחיית הומאופתים חשובים מהארץ ומהעולם. ב-10 השנים האחרונות עובד בועז בבית התוכנה האמריקאי Synergy Homeopathic – המפתח את תוכנות המחשב להומאופתים MacRepertory ו-ReferenceWorks. בארבע השנים האחרונות בועז חבר בוועד המנהל של האגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית.

יוגב גלאם RCHom

יוגב גלאם RCHom

חבר באגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית. בוגר לימודי הומאופתיה קלאסית במכללה למנהל ת"א. בתום תקופת לימודיו עשה יוגב את התמחותו בבית חולים אסף הרופא ובקליניקה פסיכיאטרית בהודו . יוגב הינו מאמן מוסמך באימון לבריאות ואיכות חיים בשיטת Wellness Coaching. בעל ניסיון קליני של 14 שנים, מורה ומטפל בהומאופתיה קלאסית ומאמן אישי וקבוצתי לבריאות ואיכות חיים. מתמחה בטיפול וליווי ילדים נוער ומבוגרים עם קשיים נפשיים וגופניים.

אורית טובול RCHom

אורית טובול RCHom

בוגרת הנדסת מחשבים בטכניון ובעלת קריירה בתחום. בשנת 2000 ובעקבות סקרנות גדולה לקשר ההדוק בין גוף לנפש, למדה הומאופתיה קלאסית במסלול הארבע שנתי במכללה למנהל בהנהלת דר' רינה מרקוביץ, לימודים אשר שינו את תפיסת עולמה לגבי בריאות. הלימודים כללו שנת התמחות בביה"ח הלל יפה.
עם סיום לימודיה המשיכה ללימודי המשך בבית ספר סגולה בראשות כרמל קרתי. לאורך השנים למדה וממשיכה להשתלם אצל מיטב ההומאופתים בארץ ובעולם, ביניהם ג'ורג ויטולקס, דר' רג'אן שנקראן ועוד.
אורית חברת האגודה להומאופתיה קלאסית, ובמשך כשנתיים כיהנה כחברה מן המניין בוועדת האתיקה של האגודה. מאז שנת 2004 אורית מטפלת בהומאופתיה קלאסית בקליניקה פרטית במושב בית הלוי ומרגישה מידי יום שליחות והתרגשות בליווי המטופלים בדרך לבריאות.

אליעז רז RCHom B.Sc.Parm

אליעז רז RCHom B.Sc.Parm

בעל תואר ראשון ברוקחות מטעם הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים. חבר באגודת ההומאופתיה הישראלית RCHom, נציג האגודה הישראלית במועצה הבינלאומית להומאופתיה ויו"ר המועצה הבינלאומית להומאופתיה. אליעז חונך רוקחים בנושאים רוקחיים והומאופתיים. את לימודי ההומאופתיה סיים בבית הספר הישראלי להומאופתיה בניהולו של דר' חיים רוזנטל בקמפוס ברושים באוניברסיטת ת"א.

צופייה מילר MSc

צופייה מילר MSc

פסיכותרפיסטית, מנחת קבוצות ויועצת ארגונית, מטפלת וותיקה בשיטות פסיכותרפיה קלאסיות ואינטגרטיביות ביניהן NLP, ביירון קייטי, שאמניזם, שיטות אינדיאניות ומתודות טיפול מהוואי. מרצה בכירה במכללת אורנים ורכזת תוכנית הכשרת מטפלים בפסיכותרפיה. עובדת בבית החולים רמב"ם כמנחת צוותים רפואיים ופיתוחם. בעלת קליניקה פרטית.

דר' מהש גנדי, הומאופת ופסיכיאטר, מומביי, הודו

דר' מהש גנדי, הומאופת ופסיכיאטר, מומביי, הודו

דר' מהש גנדי מפורסם ברחבי העולם במומחיותו בהומאופתיה ובפסיכיאטריה. בוגר תואר ברפואה עם התמחות בפסיכיאטריה משנת 1981. לימד במשך 10 שנים בבתי חולים ומכללות, כתב ספר שזכה לפופולריות רבה בקרב סטודנטים ומתמחים בפסיכיאטריה. כיהן כראש מחלקת פסיכיאטריה בבית ספר לרפואה במומביי, אך לבסוף נכנע לתשוקתו לעסוק בהומאופתיה ובחר בדרך זו. כיום דר' מהש גנדי הומאופת עמית באקדמיה להומאופתיה במומביי של דר' שנקראן, מרצה בינלאומי מבוקש, מלמד ומטפל ברחבי העולם ובמרפאתו אשר במומביי ובישראל.