מעוניינים בטיפול הומאופתי מקצועי ואכפתי במחיר סימלי?

לימודי רפואה מערבית – מסלול אונליין תלת שנתי

כל מטפל בתחום הרפואה המשלימה נדרש לעבור הכשרה מקצועית ברפואה מערבית, מסיבה זו בנינו תכנית לימודית מהמקיפות והמעמיקות בישראל. התכנית מועברת באמצעות שיעורי ווידאו מוקלטים וניתן לחזור ולראות אותם ללא הגבלה. המרצים הנם סטודנטים בשנה השישית / שביעית לרפואה מערבית.
ניתן להירשם למסלול ללימודי רפואה מערבית גם לקהל הרחב ולסטודנטים הלומדים רפואה משלימה במוסדות לימוד אחרים. כמו כן קיימת האפשרות להירשם לקורסים בודדים על פי תחומי עניין.

סך שעות הלימוד עומד בכל הסטנדרטים הנדרשים ע"י האיגוד המקצועי. תכנית הלימודים בנויה משמונה חטיבות לימוד הנסמכות זו על זו ומספקות מידע על התחומים השונים. תוכן הקורסים מותאם לצורכי המטפלים ברפואה המשלימה והוא מבוסס על ניסיון של 24 שנות הוראה.

צוות ההוראה

צוות המרצים מורכב מרופאים ומתמחים, בעלי הכשרה בתחום הנלמד, כשלכולם ניסיון בהוראת רפואה מערבית לאורך שנים וידע עדכני בעולם הרפואה.

מנהל התוכנית: דר' יפתח ברוזה .RCHom, M.D

ד"ר יפתח ברוזה MD, בוגר הפקולטה לרפואה בטכניון. מומחה לתזונה והומאופתיה קלאסית. מרצה בכיר לאנטומיה ורפואה מערבית. מנהל מרפאה של כללית משלימה בקופת חולים, ועוסק ברפואה אינטגרטיבית מזה 15 שנה.

היקף הלימודים למסלול כולו: 250 שעות אקדמיות.
ניתן להירשם לקורסים בודדים או למסלול הלימודים המלא

פירוט תכני הקורסים ברפואה מערבית

הענקת ידע בסיסי על מדע הכימיה וביוכימיה. מהכרות עם מבנה האטום, המולקולה, הטבלה המחזורית, קשרים בין חומרים, אנרגיה, תרכובות ותערובות, מלחים, עד לביולוגיה בסיסית, מבנה התא, סוגי תאים, התפתחות החיים, מעבר על החומרים האורגניים המצויים בגוף האדם ותפקידיהם.
סה"כ 50 שעות אקדמיות

הקניית עולם מושגים ראשוני לגבי מבנה גוף האדם ותפקודו, מהתאים הבסיסיים ביותר ועד לאיברים והמערכות השונות בגוף.
המערכות הנלמדות: מערכת השלד, מערכת השרירים, מערכת הורמונאלית, מערכת הלב וכלי הדם, מערכת העצבים, מערכת הדם והלימפה, מערכת החיסון, מערכת הנשימה, מערכת העיכול, מערכת ההפרשה ומערכת העור.
סה"כ 100 שעות אקדמיות

קורס בעל אופי קליני, הסוקר קבוצות מחלות שונות אשר על המטפל המשלים להכיר לפני הגעתו לקליניקה. כל מחלה נלמדת לעומק בהיבטים של גורמי סיכון, שכיחות, אבחנה, סימנים וסימפטומים, טיפול ופרוגנוזה.
הקורס מלמד על פתולוגיות שונות במערכות הגוף כגון: מחלות במערכת העיכול, מחלות עיניים, נוירולוגיה, אימונולוגיה, אונקולוגיה, גניקולוגיה, דרמטולוגיה, מחלות זיהומיות, ומחלות כרוניות נוספות.
סה"כ 100 שעות אקדמיות

הענקת ידע בסיסי והכרות עם מגוון התרופות אותן יפגוש המטפל בליווי מטופליו. הקורס נותן דגש על קבוצות תרופות שונות, מנגנוני הפעולה של כל קבוצה וקבוצה, השימוש הנעשה בהן, תופעות הלוואי ואינטראקציות בין תרופתיות.
סה"כ 40 שעות אקדמיות

 

סקירת פתולוגיות פסיכיאטריות על היבטן הקליני והטיפולי: גורמים, שכיחות, אופן ביטוי המחלה, אבחון וטיפול. הקורס מלמד לעומק הפרעות פסיכיאטריות אותן קרוב לוודאי יפגוש המטפל בקליניקה, כגון: סכיזופרניה, הפרעות אישיות, אנורקסיה נרבוזה, דיכאון, התמכרויות, אוטיזם, הפרעות קשב וריכוז ועוד.
סה"כ 50 שעות אקדמיות

רכישת ידע בקריאה והבנת תוצאות בדיקות המעבדה, בין היתר: ספירת דם, כימיה בדם ושקיעת דם.
סה"כ 25 שעות אקדמיות

כל סטודנט חייב לעבור לפחות 10 שעות של קורס החייאה במבוגרים ובילדים. מי שהשתתף בקורס זה במסגרת אחרת, חייב להציג תעודה המעידה על כך.
סה"כ 10 שעות אקדמיות

 

קורס מתקדם לאנטומיה פיזיולוגיה בסיסי אשר מטרתו להרחיב את הידע על מבנה גוף האדם ותפקודו, בקורס מושם דגש על תהליכי הריון ולידה, המערכת העצבית והחושית, פיזיולוגיה של המאמץ והמערכת ההורמונאלית.
סה"כ 40 שעות אקדמיות

 

 

הערה חשובה – פטור מלימודי רפואה מערבית יינתן לסטודנטים שיציגו מסמכים המעידים על לימודי רפואה מערבית במסגרת קודמת (תעודות סיום לרבות היקף ותכני הלימוד) כל מקרה יבחן לגופו.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם 
או התקשרו ל: 050-830-5050